Výlet 3. a 5. třídy - Zábavní park Šikland 10.6.2024

Výlet 3. a 5. třídy - Zábavní park Šikland

Žáci naší 3. a 5. třídy společně absolvovali od 10. června výlet do Zábavního parku Šikland.

Protože jsou naši žáci už zdatní cestovatelé, rovnou na dva dny vyrazili třeťáci a páťáci na svůj letní školní výlet. Jako další místo poznávání si vybrali přírodní zábavní park Šikland, kde mohli zakusit, jaký byl asi život na divokém západě. A tak se, ozbrojeni kolty všech typů a velikostí z místní prodejny suvenýrů, vydali vstříc westernovému dobrodružství. Po výměně "šikláků" ve zdejší bance je čekalo mnoho výzev. Od divoké jízdy na nezkrotném býkovi, nástrahám zlaté horečky, zrcadlového bludiště nebo obřího skákacího hradu až po únik před smyčkou lasa zlodějského kovboje, který právě vyloupil banku. Nezalekli se ani obrovského výbuchu studny, zlodějské přestřelky nebo dunících kopyt koní s prchajícími lupiči. Naštěstí se objevil indiánský náčelník, který je naučil přátelský pozdrav a pozval do své vesnice, kde mohli na chvíli vydechnout. A po závěrečném kaskadérském vystoupení s lasy, biči a kolty, opékání, sportovních hrách a večerní zábavě čekala mnohé ta výzva největší – přespání v mobilhomu.

Všichni noc i zpáteční cestu po naší dálnici D1 zvládli a plni nových zážitků a dojmů se ve zdraví vrátili domů.