Výlet 1. a 2. třídy 5.6.2023

Výlet 1. a 2. třídy

V pondělí 5. června se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili výletu do Úvalna. Na statku je přivítala paní Šťastná, která všem ukázala, jak žijí prasátka, králíci, slepice i kozy. Žáci si zde mohli zvířátka pohladit a dozvědět se i další zajímavé informace. Každý si také vyrobil mýdlo, které obsahovalo kozí mléko a rovněž mohli žáci ochutnat produkty z kozí farmy - jako byl sýr, jogurt, mléko a kysané mléko.

Další zastávkou byla budova Rychta, kde se skrývalo zrcadlové bludiště, které si zkusili někteří i několikrát projít. Součástí této budovy je také výstava starých věcí a dole se skrývá strašidelný sklep s měnícími se obrazy. Na ten si však troufli jen ti nejodvážnější.

Pak už jen zbývalo vyjít kopec na nedalekou rozhlednu Hanse Kudlicha, odkud byl krásný výhled do okolí Úvalna i nedalekého Polska.

Výlet se všem líbil, každý má mnoho nových zážitků a bylo skvělé, že na výlet vyšlo nádherné počasí.