Sportovní olympiáda v ZŠ Kravaře - 30. ročník 9.6.2023

Sportovní olympiáda v ZŠ Kravaře - 30. ročník

Dne 9. června se naše škola opět zapojila do sportovního klání, které pořádala Základní škola Kravaře.

Všichni žáci nižšího stupně se utkali ve čtyřech disciplínách: v hodu kriketovým míčkem, běhu na krátkou vzdálenost, skoku do dálky a vytrvalostním běhu. Od začátku se vše neslo ve slavnostní olympijské sportovní atmosféře. Žáci obou škol se snažili získat vytoužené medaile. Každá škola jich řadu vybojovala.

Letošní jubilejní ročník byl navíc obohacen o Peace Run. Jedná se o štafetový běh s hořící pochodní, který již proběhl přes více než 150 zemí světa – a to již od roku 1987. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění. Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo mír, jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat a co nás spojuje. Toto symbolizuje Mírová pochodeň. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit.

Moc děkujeme Základní škole Kravaře za pozvání, organizaci a celé uskutečnění této krásné sportovní události.