Šachový turnaj 26.9.2023

Šachový turnaj

Dne 26. září proběhl na naší škole první šachový turnaj, který zorganizoval pan Tomáš Glabasňa (vedoucí školního šachového kroužku). Zúčastnilo se ho celkem 11 žáků naší školy napříč ročníky.

Vzhledem k tomu, že to byl pro většinu první turnaj při kterém se hrálo s hodinami, byli někteří ze začátku zaskočeni a občas jim čas chyběl. Ale velice brzy si zvykli a do hry se naplno ponořili. Hrálo se na pět kol s časem 2 x 10 minut. Největší respekt mezi spoluhráči měl Bruno Růžička z první třídy, který v posledním kole hrál o první místo. Bohužel pak se přehlédl a prohrál. Vzhledem k malému bodovému rozdílu hráčů jej to pak posunulo až na páté místo.

Turnaj vyhrál David Glabasňa, který ani jednou neprohrál (3 výhry a dvě remízy). Bez prohry a se stejným počtem bodů byl i druhý Vítek Jakub, který vzhledem k lichému počtu hráčů jedno kolo stál, což ovlivnilo pomocné hodnocení (2 výhry, 2 remízy a jeden bod za kolo, kdy nehrál z důvodu lichého počtu hráčů). Rozdíl mezi 1 a 6 místem byl pouze jeden bod.

Turnaj se velice povedl a žáci si to užili.

Velice děkujeme panu Glabasňovi, který celý turnaj nachystal a řídil. Budeme velice rádi, když o šachy vzroste zájem a do kroužku se přihlásí noví zájemci.