Návštěva Městské knihovny 27.9.2023

Návštěva Městské knihovny

Ve středu 27. září navštívila naše škola Městskou knihovnu v Kravařích. Žáky přivítala paní knihovnice Monika Ševčíková, která připravila nejrůznější povídání postupně pro jednotlivé ročníky.

Prvňáčci se dozvěděli zajímavosti o výrobě knih, papíru, co to kniha je, co to jsou písmena. Nechybělo také čtení pohádek. Pro žáky druhé a třetí třídy bylo připraveno téma o historii vzniku písma (klínové písmo, hieroglyfy, papyrus, pergamen, vynález knihtisku). Také nechyběly čtené ukázky a žáci si mohli prohlédnout nově zrekonstruovanou knihovnu. Někteří si hned nějaké knihy vypůjčili. Pro žáky čtvrté a páté třídy bylo přichystáno téma o tom, jak jsou knihy v knihovně řazeny – byly přečteny ukázky pohádky a nechyběl také pohádkový kvíz. Všichni žáci dostali sladkou odměnu a záložku.

Paní Monice Ševčíkové velice děkujeme a budeme se těšit na další setkávání.