Dobroslavice 22.9.2023

Dobroslavice

V pátek 22. září navštívila první třída obec Dobroslavice, která leží nedaleko Kravař směrem na Ostravu. Vybaveni velkou svačinou a pečenými perníčky od kamaráda ježka se žáci vydali po naučné stezce.

Na jednotlivých stanovištích se dozvěděli, kteří ptáci se vyskytují v listnatém lese, prohlédli si ptačí budky, krmítka a hmyzí domečky. Zopakovali si, jak je důležité zvířátkům pomáhat hlavně v zimě. Prohlédli si zbytky starého mostu, který patřil k Dobroslavickému zámku. Paní učitelka žákům řekla několik zajímavostí o této lokalitě. Dozvěděli se, jak se vyrábí med a jakou velkou práci musejí udělat včelky, abychom měli med do čaje.

Postavili si malé domečky z mechu a větviček. Na obrázcích si prohlédli byliny, které rostou v lese a na loukách, ale kvést jsme je už neviděli, protože je podzim. Na dalším stanovišti viděli různé horniny a nerosty, se kterými se můžeme v naší krajině setkat. U studánky s čistou vodou si společně zahráli zajímavou hru. Potom se vydali alejí směrem do Děhylova, kde na louce hráli hry a soutěžili v týmech. Děti zaujal také památník padlým hrdinům. V autobusu se dojedly zbytky svačiny a spokojeni z krásně prožitého dopoledne se vrátili do školy.