škola

Dávají za nás ruku do ohně

Žáci čtvrtého ročníku byli úspěšní v 6. ročníku soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“, kterou pořádá generální ředitelství HZS ČR pod záštitou generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslava Ryby.

Již v červnu (ještě ve třetí třídě) pracovaly děti na tématu „Hasiči, jak je možná neznáte“. Obsahem bylo přiblížit a představit takovou práci hasičů, která přímo nesouvisí s výjezdovou činností, ale je neméně důležitá nejen pro bezpečnost občanů a je také podporou pro lepší a kvalitnější služby poskytované hasiči.

Žáci vytvořili výtvarné práce doplněné literárním textem na výše uvedené téma. Mezi nejlepšími, tedy výherci, v kategorii „Žáci 1. stupně základních škol“ se umístili Tobias Kern, Pavel Sufner a Jakub Sieber.

Slavnostní ocenění (při již čtvrtém ročníku soutěže o nejkrásnější Tatru v rámci Zbirožského Hasičského Tatrování 2014) proběhlo v sobotu 6. září 2014 v areálu Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu.

Ceny do soutěže věnovalo Nakladatelství Fraus, vydavatel encyklopedií CO-JAK-PROČ a vítězové si odnesli také ceny od hasičů. Děkujeme rodičům Tobiase Kerna za převzetí a dovezení dárků spolužákům, kteří se nemohli výše uvedené akce zúčastnit.

Výsledky soutěže

Jakub Sieber: Nebezpečná látkaTobias Kern: Popadané stromy